بیشتر درباره سیستم عامل لینوکس

لینوکس یک سیستم عامل کد باز (open source) و عموما" رایگان است که بر روی معماری‏های مختلف رایانه‏ای قابل اجرا می‏باشد. دو ویژگی گفته شده یعن متن باز بودن و رایگان بودن سبب شده است برنامه نویسان و توسعه دهندگان زیادی را جذب خود کند. اما مهمترین اصل دیگری که لینوکس را به عنوان یک سرور برای خدمت دهی در حوزه وب به عنوان سیستم عامل برتر مطرح کرده است سازگاری کامل با LAMP ل.آ.م.پ است. LAMP از ابتدای کلمات لینوکس، آپاچی، مای‌اس‌کیوال و پرل/پی‌اچ‌پی/پایتون مشتق گرفته شده است.

سرورهای لینوکس گیتی هاست از سیستم عامل CentOS و یا Cloudlinux قدرت گرفته که به صورت اختصاصی جهت خدمات میزبانی وب پیکربندی و تنظیم شده‏اند. بر روی سرورها برترین کنترل پنل‏های مدیریتی نظیر Cpanel و DirectAdmin نصب شده است .
باید گفت که جهت مدیریت اکانت میزبانی خود نیازی به فراگیری سیستم عامل لینوکس و نحوه کار با آن نیست چون که لینوکس در زیرساخت میزبانی وب سایت نقش داشته و عملا" کلیه مدیریت و کنترل سایت بر عهده کنترل پنل است. این کنترل پنل‏ها رابط گرافیکی ساده‏ای داشته و کلیه عملیات‏های مدیریتی و کنترلی وب‏سایت از طریق آنان انجام می پذیرد.


میزبانی وب اشتراکی

خدمات میزبانی وب لینوکس اشتراکی پرطرفدارترین و مقرون به‌صرفه‌ترین خدمات میزبانی وب می‌باشد و بیشتر وب‌سایت‌ها از این خدمات استفاده می‌نمایند.


شروع از ۱۵۰۰۰ تومان


راهنمای انتخاب


میزبانی وب اختصاصی

این نوع میزبانی برای وب سایت های خاص و پرمخاطب با توزیع منابع سرور به صورت اختصاصی و بهینه شده همراه با امکانات ویژه ارائه می شود.


شروع از ۳۰۰۰۰ تومان


انتقال به گیتی‌هاست


میزبانی وب سفارشی

در صورتی که وب سایت شما نیاز به امکانات خاص و ویژه ای دارد، می توانید بسته میزبان مناسب و اختصاصی خود را با توجه به نیازهای خود تهیه کنید.


شروع از ۰ تومان!


پرسش‌های متداول


میزبانی وب لینوکس برای

میربانی وب لینوکس گیتی هاست طیف گسترده زیر را در پوشش خدمات خود قرار می‌دهد


۱- این افراد :


تازه‌کار

هیچ آشنایی با طراحی و برنامه‌نویسی وب‌سایت نداشته و برای راه‌اندازی هرچه سریع‌تر وب‌سایت خود عجله دارند. به یک آدرس اینترنتی و یک ایمیل رسمی نیاز دارند.

برنامه‌نویسان خبره

میزبانی وب لینوکس با پشتبانی از طیف وسیعی از کتابخانه‌های تحت وب، چارچوب‌ها و با پشتیبانی از زبان‌های برنامه‌نویسی PHP، PERL، Python، Ruby و بانک‌های اطلاعاتی نظیر مورد توجه بوده است.

طراحان وب، رابط‌کاربری و تجربه کاربری

کنترل پنل ساده همراه با پشتیبانی از تعداد بیشمار نرم افزارهای تحت وب و سیستم‌های مدیریت محتوا فضایی مناسب جهت پیاده‌سازی افکار و طرح‌های خود بدون درگیر شدن در کدهای پیچیده و افزایش سرعت مهیا کرده است.

استارت‌آپ‌ها

توسعه دهندگان یا کارآفرینانی که برای طرح یا پروژه استارت‌آپی خود نیاز به یک وب‌سایت جهت عرض، اطلاع رسانی و توسعه آن دارند.

وبلاگ نویسان

وبلاگ‌نویسانی که تصمیم به گسترش فعالیت‌های خود گرفته‌اند تا از امکانات و منابع بیشتری برای مدیریت وبلاگ خود بهرمند شوند و آدرس دامنه اختصاصی و از ایمیل شخصی خود استفاده نمایند.

لینوکسی‌ها

گروهی از فعالان وب که با سیتم عامل لینوکس زندگی می‌کنند و استفاده از میزبانی وب غیر لینوکس (ویندوز) در ادبیات آنان تعریف شده نیست.


" src="https://gitihost.com/img/logos/cms/joomla.png" >
۳- چارچوب (فریم‌ورک) های: