سرور مجازی از تبدیل نرم‌افزاری سرور اختصاصی به تعدادی سرورهای مجازی که هر یک دارای حافظه، فضای دیسک، پردازنده و ارتباط شبکه‌ای مخصوص و مستقل از یکدیگر همراه با سیستم‌عامل اختصاصی ایجاد می‌شود.
برخلاف میزبانی وب اشتراکی، سرورمجازی منابع اصلی خود را بین کاربران به اشتراک نگذاشته و هر سرورمجازی دارای منابع مخصوص و محدود خود است. این ویژگی سبب می‌شود که وب‌سایت(های) شما با عملکرد مطلوب و سرعت بسیار بالاتری میزبانی شوند.

گیتی هاست از دو فناوری Xen و VMware جهت مجازی‌سازی سرورهای خود بهره می‌گیرد. این خدمات به دو نوع سرورمجازی براساس مجموعه سیستم‌عامل‌های لینوکس و مجموعه سیستم‌عامل‌های ویندوز تقسیم می‌شود. جهت مشاهده لیست امکانات و جزئیات بیشتر به صفحه مخصوص ‌‌آن‌ها مراجعه کنید:

سرورمجازی لینوکس سرورمجازی ویندوز

سرورمجازی برای چه افرادی مناسب است؟


وب‌سایت‌های درحال توسعه

این خدمات برای وب‌سایت‌هایی که به شدت در حال توسعه هستند و نگران هستند که میزبانی فعلی خود پاسخگو حجم زیاد بازدیدکنندگان جدید را نخواهد داشت. حجم بالای بازدید متناسب با پردازش بیشتر و منابع بیشتر است که میزبانی اشتراکی مشخصا انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود.

وب‌سایت‌های پرمصرف

وب‌سایت شما پایگاه داده (Database) بزرگی داشته و بازدیدکنندگان زیادی هر روز به آن مراجعه می‌کنند. با این حساب در صورتی که قصد حفظ رضایت کاربران و عدم کاهش کیفیت وب‌سایت خود را در سر دارید سرورمجازی گزینه مناسبی برای پردازش‌های پرمصرف خواهد بود.

نرم‌افزار اختصاصی و مجتمع

اگر وب‌سایت یا Application شما نیاز به زیرساخت و نرم‌افزار خاصی برای فعالیت خود دارد، بهترین انتخاب سرورمجازی است. شما با توجه به سیستم عامل اختصاصی خود می‌توانید هر نوع نرم‌افزار و سرویسی را روی آن اجرا کنید.

تجارت و کسب درآمد

با تهیه سرورمجازی و نصب کنترل‌پنل میزبانی وب می‌توانید با استقلال بیشتر اقدام به فروش خدمات میزبانی‌وب نمایید. همچنین برای طراحان‌وب و افرادی که نیاز به تجمیع وب‌سایت‌های مختلف خود در یک مجموعه واحد نیز هستند، بسیار مناسب و کارآمد خواهد بود.